Instagram Facebook EN
cena: 0 Kč za: 0 ks Přihlášení Košík

Šperky

VyhledáváníNejvyšší kvalita šperků

Stříbro, které používáme k výrobě našich produktů - šperky ze Swarovski Elements, je ryzosti 925/1000 a má tu nejvyšší kvalitu. Toto italské stříbro prošlo rhodiovou povrchovou úpravou, která stříbru zaručí vyšší lesk a brání jeho zčernání.

Certifikát pravosti

Součástí každého šperku, při jehož výrobě byly použity komponenty Swarovski Elements, obsahuje certifikát "SWAROVSKI ELEMENTS", který je zárukou původu komponentů. Každý šperk kromě toho obsahuje certifikát naší společnosti BOHEMIA JEWELRY, jakožto výrobce. Více o certifikátu Swarovski Elements.

- Odkazy

Jak správně zacházet a pečovat o šperky ze Swarovski Elements?

Ke šperkům ze Swarovski Elements je třeba se chovat s ohledem na povahu šperku a to, že díly Swarovski Elements jsou vyrobeny z křišťálu. Nárazem by mohlo dojít k rozbití křišťálové části. 

Při oblékání si šperky na sebe dávejte jako poslední. Při vysvlékání sundávejte šperky jako první, aby se nepoškodily, např. zaháknutím o svetr.

Před spaním je dobré si šperky odložit a to do původní krabičky nebo do látkového sáčku, z důvodu možného mechanického poškození.

Šperky by neměly příjít do kontatku:
se saponáty, chemikáliemi (např.jod, chlor, síra), parfémy, mořskou vodou, potem a podobně (např. při koupání, při sportu, mytí nádobí) Může se poškodit jak povrchová úprava na křišťálovém dílu, tak rhodiová vrstva na stříbře.

Při běžném nošení stačí šperky občas přeleštit speciálním jemným hadříkem, který můžete zakoupit v našem e-shopu.

Běžnou vlastností stříbra je jeho černání na vzduchu a při nošení na těle. V závislosti na kvalitě prostředí a na množství kontaktních látek stříbro černá rychleji či pomaleji.

Vlastnosti stříbra a jeho reakci na vnější vlivy velmi ovlivňuje tzv. rhodiování, což je potažení stříbra jemnou vrstvou rhodiem. Rhodiová vrstva zpomaluje reakci stříbra na vnější vlivy, přesto v současné době neexistuje technologie, která by zčernání stříbra zabránila. Veškeré stříbro, které používáme, tuto speciální úpravu má.
Proto pro dlouhodobé zajištění původního vzhledu je nutné šperky očistit. K čištění se používají jemné čistící tkaniny, tekuté roztoky nebo speciální čistící krémy.
Nikdy se nesmí použít abrazivní čistidlo.
Na rhodiované části šperku se používá vlažná voda s malým přídavkem jemného saponátu a jemný hadřík na vysušení.
Šperky nejlépe uchováte v originálním obalu, nebo v látkovém sáčku odděleně od ostatních šperků.

S čištěním velmi znečištěných šperků Vám určitě také rádi poradí odborníci - klenotníci a zlatníci.(c) 1992 - 2024 BOHEMIA JEWELRY
originální šperky ze Swarovski Elements
puncovní značky | Pravidla nakládání s osobními údaji